RK Borac prvak BiH

04/29/2013 0

Rukometaši Borca m:tel u finalu Kupa BiH savladali su domaćina završnog turnira Čapljinu sa 33:26 i tako po treći put postali osvajači ovog trofeja, jer su bili pobjednici još 2007. i 2011. godine.

Domaći, koji su u Premijer ligi BiH zauzeli šesto mjesto na početku susreta poveli su sa 2:0, ali je uslijedila serija Banjalučana od 3:0. Potom se igralo gol za gol sve do 6:6, kada su “crveno-plavi” napravili seriju od 5:0 i u 19. minutu poveli sa 11:6. Uporni Čapljinci se nisu predavali i uspjeli su da u 29. minutu smanje na 13:14, ali su izabranici Jovice Cvetkovića do kraja poluvremena postigli još dva gola i na odmor se otišlo pri rezultatu 16:13 za Borac m:tel.

Na početku drugog dijela Banjalučani su stekli odlučujuću prednost. Kod rezultata 17:14 napravili su seriju od 5:0 i u 36. minutu poveli sa osam golova prednosti, 22:14. Do kraja susreta mnogo iskusnija ekipa iz “Gospodske ulice” mirno je sačuvala prednost i slavila sa ubjedljivih 33:26.

Borac m:tel je u polufinalu u neizvjesnom susretu savladao dobojsku Slogu sa 22:21, a odlučujući pogodak postigao je Dejan Malinović 20 sekundi prije kraja meča. Čapljina je do finala došla poslije minimalnog trijumfa nad sarajevskom Bosnom od 28:27.